Matesův pohled

Co je tohle vlastně za stránky?

Jedná se v zásadě o blog, ale chcete-li nazývejme si to klidně webovkami. A v čem se liší od spousty dalších? Jednak v obsahu, ale také ve formě a zpracování.

Rád bych sem přidával historky ze života s bílou hůlkou, novinky o mé tvorbě na YouTube, články o kompenzačních pomůckách nebo třeba recenze na audiohry. Většina věcí v životě totiž nabyde úplně neočekávaných rozměrů, když na ně nevidíte tak jako já. A přitom jsou vlastně tak obyčejné a stejné, jako to znají i lidé se zdravým zrakem. I proto bych časem rád přidal nějaké povídky, články nebo vtipy zcela nezávislé na tomhle jedinečném úhlu pohledu.

Zároveň je tu také otázka formy blogu. Po neúspěšném pokusu zprovoznit ho na Googlovské aplikaci jsem se totiž rozhodl naprogramovat si ho od základu sám. Proto nečekejte žádné převratné funkce a zázraky, ale zase je vše poctivě udělané bez pomoci jakékoliv další osoby, nepočítám-li autory návodů, jak se naučit PHP. Od prvního nadpisu po vypisování diskuzí a počítadel je kód kompletně vlastní... takže se může stát, že bude taky pořádně zlobit. Pokud na nějaké technické potíže narazíte, určitě mi dejte vědět. Blog by měl být kompletně přístupný i jiným uživatelům odečítačů obrazovky - přinejmenším na počítači. Je poctivě rozdělený do oblastí a hodně pomáhá také navigace po nadpisech. Případné postřehy a nápady i v tomto směru také velmi ocením.

Pokud se vám blog líbí, mám radost. Doufám upřímně, že přinese zábavu i něco nového, co jste možná ještě nevěděli.