Matesův pohled

Kdo je to tenhle Mates?

Vyčerpávající odpověď by nikoho nejspíš nezajímala, takže zkusím vypíchnout to nejdůležitější. Je mi 31 let, živím se jako právník a v mnoha ohledech jsem jako každý druhý. Baví mě čtení, psaní, hudba, tanec, fantasy, seriály, výlety do přírody a spousta dalších obyčejných věcí. Narozdíl od převážné většiny populace mi ale silně pokulhává jeden smysl, přesněji řečeno zrak. Od konce puberty se mi zhoršilo vidění natolik, že venku chodím s bílou hůlkou a záleží hodně na světle, jestli něco zrovna vidím a kolik. A to dá člověku skutečně netradiční pohled na svět.

Když totiž přestanete spoléhat jen na zrak, odhalíte úplně jiný svět. Jednak další smysly dovedou mnohem víc, než byste čekali, aniž byste je museli nějak speciálně trénovat. Navíc v dnešní době už existují pomůcky pro takřka normální fungování. A není to jen o technice a počítačích, ale i o lidech, organizacích, podpoře a úplně nové komunitě. Vybrousí se vám dovednost komunikace i intuice a získáte spoustu zajímavých příhod a historek. Protože navzdory mínění spousty lidí, ve všem ostatní se nevidomí a slabozrací nijak neliší od všech ostatních.

Kromě této výjimečnosti mě baví hrát na všemožné hudební nástroje, rád se projdu nebo se učím novým věcem. Je fascinující, jak běžné každodenní dovednosti mohou nabýt neuvěřitelných rozměrů, když jim to dovolíte. A právě proto a pro svou upovídanost bych vás rád pozval k tomu, podívat se na svět mýma očima. Zabrouzdejte po blogu, projděte si jednotlivé sekce a články a určitě poznáte mnohem lépe, co jsem zač, než kdybych vám to tady sáhodlouze vyprávěl.